Treningi personalne to naprawdę doskonały sposób na to, by w pełni profesjonalnie i zarazem skutecznie zadbać o swoje ciało, ale też i kondycję, wydolność oraz ogólną formę. To dzięki nim zmienisz swoje życie na lepsze. Będziesz mógł cieszyć się z odnoszonych sukcesów i sięgać po coraz więcej i więcej, robiąc to wspólnie z pomocą swojego instruktora. Twój trener personalny na pewno zadba o to, abyś spełnił swoje marzenia, choćby nawet były one związane wyłącznie z twoją sylwetką. Jeżeli jednak dopiero masz zamiar zacząć taką współpracę i póki co trochę się jej obawiasz, dobrze by było, abyś się do niej częściowo przygotował, a w tym przygotowaniu pomogą ci akurat poniższe proste wskazówki.
Krok 1 – zadbaj o pozytywne nastawienie
Nie da się ukryć, że odpowiednie nastawienie potrafi zmienić absolutnie wszystko. Jeżeli od razu zakładasz swoją porażkę i po prostu widzisz przed oczami, jak nie dajesz sobie rady z podnoszeniem nawet najmniejszych ciężarków i jak wszyscy wpatrują się w ciebie z politowaniem, twój sen rzeczywiście może się ziścić, bo nasze myśli mają jednak dość mocny wpływ na nasze późniejsze zachowanie. Zmień więc to nieprawidłowe myślenie. Zamiast martwić się na zapas i myśleć o tym, jak to będzie, po prostu ciesz się z tego, że w końcu profesjonalny trener osobisty pomoże ci zadbać o twoje ciało. Nie każdy ma taką możliwość. Tak naprawdę mało kogo stać na to, by regularnie korzystać z usług trenerów personalnych. Doceń więc to, że ty możesz to zrobić i nastaw się na fantastyczną długą przygodę. Treningi z czasem każdemu zaczynają sprawiać przyjemność. Musisz tylko dać im na to szansę i pozytywnie się do nich nastroić, traktując je nie jak przykry obowiązek, a raczej jak rozrywkę czy sposób na oderwanie się od szarej rzeczywistości.
Krok 2 – przygotuj sobie porządny strój sportowy
Niektórzy zapewne wyśmialiby tę radę, ale jednak nie da się ukryć, że gdy dobrze się czujesz i wiesz, że dobrze wyglądasz, od razu chcesz dać z siebie więcej i nieco bardziej się wysilić. Strój nie jest najważniejszy, jednakże dla wielu osób ma on znaczenie. Jeżeli więc nie czujesz się komfortowo w starym znoszonym dresie i wyraźnie przetartych trampkach czy adidasach, nie bój się zainwestować w przynajmniej jeden porządny komplet do ćwiczeń. Teraz nawet ubrania tych znanych sportowych marek nie muszą kosztować majątku, o ile poszukasz ich na promocjach. Staraj się też zamawiać je przez Internet, by oszczędzać na nich jeszcze więcej. Zadbaj o to, by twój strój był atrakcyjny dla oka, ale też przede wszystkim wygodny i bezpieczny dla ciała – nie może on ograniczać twoich ruchów i nie może dopuszczać do tego, byś co chwilę musiał coś w nim poprawiać.
Krok 3 – skompletuj całą torbę
Strój to jednak nie wszystko. Mogłoby się wydawać, że do ćwiczeń potrzebujesz tylko i wyłącznie jakiegoś ubrania i obuwia, ale niestety nie jest do końca prawda, jeżeli zależy ci na tym, by trening personalny był dla ciebie komfortowy. W swojej torbie sportowej musisz też znaleźć miejsce na przynajmniej jeden większy ręcznik, który będziesz kłaść na maszynach oraz jeden mniejszy ręcznik, którym będziesz wycierać pot z czoła i innych części ciała. Oprócz tego przydadzą ci się klapki, które założysz pod prysznic (po ciężkim treningu przydałoby się jednak umyć), jakiś mały zestaw podstawowych środków czystości i kosmetyków oraz wygodne ciuchy na przebranie. Nie zapominaj też o wodzie. Zabieraj ją ze sobą na każdy trening personalny – najlepiej w praktycznym bidonie, z którego zawsze łatwo skorzystasz, nawet podczas biegu na bieżni czy jazdy na rowerku stacjonarnym. A jeśli wiesz, że na siłownię będziesz chodził bezpośrednio po pracy, pakuj też do torby jakieś przedtreningówki. W razie gdyby dopadła cię nagła niemoc, będziesz mógł sięgnąć sobie po coś takiego, by jednak doładować się tą energią i dać radę przetrwać nawet dłuższe i cięższe ćwiczenia.
Serdecznie zapraszamy również na stronę https://ezielona.pl, gdzie możesz znaleźć więcej faktów ze świata sportu.
Krok 4 – przygotuj notes do monitorowania postępów
Musisz przecież wiedzieć, czy to, co robisz przynosi założone efekty. Nie powinieneś trenować od tak – bez żadnego celu, ładu i składu. Twój trener zadba zresztą o to, abyście już na pierwszym treningu wspólnie ustalili, do czego właściwie dążycie. Dzięki temu progres będzie kontrolowany. Regularnie zaczniesz sprawdzać swoją wagę oraz wymiary poszczególnych partii ciała, ale też i będziesz mógł odnotowywać w notesie podniesione ciężary, by z treningu na trening dokładać sobie obciążenia. Oczywiście te wszystkie postępy będzie odnotowywać za ciebie twój trener osobisty, ale dobrze by jednak było, abyś sam miał do nich swobodny wgląd i mógł zawsze do nich zajrzeć.
Tak naprawdę to tyle. Na tych kilku prostych i podstawowych krokach mogą zakończyć się twoje przygotowania do odbywania treningów personalnych. Nie pozostaje ci nic innego, jak w końcu zacząć to prawdziwe trenowanie. Im szybciej – tym lepiej. Zdecydowanie tutaj nie ma na co czekać!