Zwykle popękane naczynia są występują w postaci małych czerwonych pajączków na twarzy, czy rumieńców. Mogą także występować na ciele np. na udach. Przyczyny powstawania takich obrzęków są zróżnicowane. Najczęściej są to cechy genetyczne lub zmiany hormonalne powstałe podczas ciąży lub terapii hormonalnej.
Popękane naczynka – podstawowe informacje
Mechanizm zawsze jest taki sam- dochodzi do pękania naczynek krwionośnych pod skórą. Nie ma określonego wieku, w którym pojawiają się pierwsze problemy z naczynkami. Problem ten dotyczy kobiet młodych, jak również dojrzałych. Najbardziej narażone są na nią osoby o delikatnej i suchej skórze.
Jak radzić sobie z popękanymi naczynkami?
Na drugim miejscu osób narażonych na tendencje naczynkowe ze skórą mieszaną oraz tłustą. Ten typ cery staje się narażony na problemy naczyniowy porzez kontakt ze słońcem oraz alkohol. To właśnie zmiany temperatur oraz zła dieta wpływają na widoczność naczynek krwionośnych. Przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, czy korzystanie z sauny, solarium, bardzo niekorzystnie wpływają na cerę naczynkową.
Więcej porad związanych z wyglądem i zdrowiem, znajdziesz w serwisie pushup.pl.
Dodatkowo spożywanie napojów typu: kawa alkohol może wykazywać działanie negatywne i zwiększać widoczność „pajączków”. Należy unikać też ostrych przypraw oraz peelingów mechanicznych. Niedoskonałości cery naczynkowej trudno jest zwalczyć samemu. Walka wymaga zaawansowanego i długotrwałego podejścia. Podstawą są preparaty specjalnie dostosowane do cery naczynkowej. Większość z nich zawiera wyciągi z kasztanowca, miłorząb japoński, arnikę, bilobę oczar wirginijski. Są to rośliny wykorzystywane od wieków w medycynie i ziołolecznictwie. Ich zadaniem jest ściąganie oraz uszczelnianie naczyń krwionośnych. Pielęgnacja skóry naczynkowej powinna przebiegać cały rok. Szczególną troską należy otoczyć skórę zimą ponieważ zimno bardzo niekorzystnie wpływa na jakość naszej skóry. Latem, zaś należy stosować preparaty z wysokim filtrem UV, który chroni przed szkodliwym działaniem słońca.
Warto też włączyć do diety produkty zawierające witaminy: C, K i PP, które korzystnie wpływają na naczynia krwionośne. Gdy problem jest na tyle duży, warto sięgnąć po pomoc kosmetyczki czy dermatologa. W skrajnych przypadkach stosuje się leczenie laserem.